Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 września 2018
Eliminacje szkół z klasami mundurowymi z terenu woj. dolnośląskiego do udziału w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych
W dniu 06.09.2018 r. Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu płk Piotr Rupa, przy zaangażowaniu podległych wojskowych komend uzupełnień, przeprowadził eliminacje wojewódzkie do IV Centralnego Zlot Klas Mundurowych, który planowany jest w terminie od 30 września do 6 października 2018 r.


    Miejscem realizacji Zlotu będzie Ośrodek Szkolenia Poligonowego, obozowisko Karliki w Żaganiu. Organizatorem jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej wraz z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.
    Eliminacje szkół z klasami mundurowymi woj. dolnośląskiego, zorganizowano na bazie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu przy wsparciu 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego we Wrocławiu. Zawody miały na celu:
• kształtowanie w środowisku młodzieży postaw patriotycznych, w szczególności uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości,
• popularyzowanie służby wojskowej wśród młodzieży z klas mundurowych współpracujących z instytucjami i jednostkami Sił Zbrojnych RP,
• kształtowanie u młodzieży umiejętności i cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole oraz przydatnych w realizacji zadań o charakterze obronnym,
• sprawdzenie umiejętności nabytych przez uczniów w trakcie prowadzonych szkoleń i nauki w szkołach,
• wyłonienie najlepszej szkoły mundurowej z terenu województwa dolnośląskiego.
    W zawodach wzięły udział 9-cio osobowe drużyny z 14 szkół z klasami mundurowymi, które rywalizowały w takich konkurencjach jak:
a) Marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 3 km, w tym:
─ Punkt Kontrolny nr 1: ewakuacja rannych,
─ Punkt Kontrolny nr 2: przepchnięcie samochodu ciężarowego średniej ładowności STAR 266;
b) Strzelenie z karabinka 5,6 mm kbks;
c) Rzut granatem na celność;
d) Częściowe rozkładanie i składanie kbk AK na czas.
    Zawody wygrało Technikum Nr 6 Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu.
    Na miejscu drugim uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach Wielkich.
    Z trzecią lokatą eliminacje wojewódzkie, ukończył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Oławie.
   Szef WSzW we Wrocławiu płk Piotr RUPA, składa gratulacje zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów. Natomiast, żołnierskie podziękowania kieruje do Komendantów CSWInżiChem. we Wrocławiu i 2 WOG we Wrocławiu oraz wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w zorganizowanie tak ważnego przedsięwzięcia.

Tekst: mjr Jacek Baran

Zdjęcia: mjr Jacek Baran, kpt. Marek Gwóźdź, p. Bogdan Kulik

Dołączona galeria zdjęć: Eliminacje szkół z klasami mundurowymi z terenu woj. dolnośląskiego do udziału w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych
generuj pdf
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu
Obornicka 130
50-984 Wrocław
tel. 261656000
fax. 261656025
wszwwroc001@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane