Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
06 października 2018
„IV Centralny Zlot Klas Mundurowych”
„Jeżeli zdecydujecie się na służbę w Wojsku Polskim to otwierają się przed Wami bardzo konkretne perspektywy. Perspektywy służby Polsce”. Takie słowa skierował Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak do uczestników IV Centralnego Zlotu Klas Mundurowych podczas ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom zawodów sportowych, których celem było wyłonienie najlepszej klasy mundurowej w Polsce. O to miano przez sześć dni rywalizowało 16 trzydziestoosobowych drużyn.


   

    I miejsce zajęła klasa mundurowa z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmnie.
   Wśród wielu znamienitych gości, którzy uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu Zlotu, był również Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu, Pan płk Piotr RUPA, który spotkał się z uczniami Technikum nr 6 Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu – drużyny reprezentującej województwo dolnośląskie.
    Prezentujemy krótkie relacje uczestników Zlotu.
   Kordian Szczęśniak: Dzięki temu wydarzeniu jestem jeszcze bardziej pewien swojej decyzji odnośnie wstąpienia w szeregi armii.
    Jakub Wiącek: Wspaniałe doświadczenie, wiele wspomnień, nowe wiadomości i przede wszystkim wzmocnienie więzi między nami - uczniami. Współpraca dała nam to o co tak naprawdę walczyliśmy, by być najlepszymi na tyle ile to możliwe.
    Kornelia Skowrońska: Wydarzenie, które zawsze będę pamiętać, nowe doświadczenia i wspaniały początek nowej szkoły. Dawaliśmy z siebie wszystko, nauczyliśmy się nowych rzeczy i wzmocniliśmy więź między nami.
    Michał Jęcek: Zawody w Żaganiu były dla mnie świetną przygodą. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, weteranów misji poza granicami państwa, poznałem wiele ciekawych historii. Miałem okazję porozmawiać z żołnierzami Stanów Zjednoczonych. Ale przede wszystkim mogłem poznać smak wojskowego rzemiosła.
    Dziękujemy uczniom Technikum nr 6 za udostępnienie swoich wspomnień.

Tekst: kpt. Piotr GRUCELA, uczniowie Technikum nr 6
Zdjęcia: Cezariusz MARKIEWICZ, mjr WILIŃSKI

Dołączona galeria zdjęć: „IV Centralny Zlot Klas Mundurowych”
generuj pdf
Kontakt

Wojewódzki Sztab Wojskowy we Wrocławiu
Obornicka 130
50-984 Wrocław
tel. 261656000
fax. 261656025
wszwwroc001@ron.mil.pl

    
Jednostki Podporządkowane